قلب زیبا

روزی مرد جوانی وسط شهری ایستاده بود و ادعا می کرد که زیباترین قلب را در تمام آن منطقه دارد .جمعیت زیادی جمع شدند. قلب او کاملاً سالم بود و هیچ خدشه ای بر آن وارد نشده بود. پس همه تصدیق کردند که قلب او به راستی زیباترین قلبی است که تاکنون دیده اند.
مرد جوان، در کمال افتخار، با صدایی بلندتر به تعریف از قلب خود پرداخت.
ناگهان پیرمردی جلو جمعیت آمد و گفت:اما قلب تو به زیبایی قلب من نیست.
مرد جوان و بقیه جمعیت به قلب پیرمرد نگاه کردند. قلب او با قدرت تمام می تپید، اما پر از زخم بود. قسمتهایی از قلب او برداشته شده و تکه هایی جایگزین آنها شده بود؛ اما آنها به درستی جاهای خالی را پر نکرده بودند و گوشه هایی دندانه دندانه در قلب او دیده می شد. در بعضی نقاط شیارهای عمیقی وجودداشت که هیچ تکه ای آنها را پر نکرده بود.
مردم با نگاهی خیره به او می نگریستند و با خود فکر می کردند که این پیرمرد چطور ادعا می کند که قلب زیباتری دارد.
مرد جوان به قلب پیرمرد اشاره کرد و خندید و گفت:؟تو حتماً شوخی می کنی....قلبت را با قلب من مقایسه کن. قلب تو، تنها مشتی زخم و خراش و بریدگی است.
پیرمرد گفت:درست است، قلب تو سالم به نظر می رسد، اما من هرگز قلبم را با قلب تو عوض نمی کنم. می دانی، هر زخمی نشانگر انسانی است که من عشقم را به او داده ام؛ من بخشی از قلبم را جدا کرده ام و به او بخشیده ام. گاهی او هم بخشی از قلب خود را به من داده است که به جای آن تکه بخشیده شده قرار داده ام. اما چون این دو عین هم نبوده اند، گوشه هایی دندانه دندانه در قلبم دارم که برایم عزیزند، چرا که یادآور عشق میان دو انسان هستند. بعضی وقتها بخشی از قلبم را به کسانی بخشیده ام. اما آنها چیزی از قلب خود به من نداده اند. اینها همین شیارهای عمیق هستند. گرچه دردآورند، اما یادآور عشقی هستند که داشته ام. امیدوارم که آنها هم روزی بازگردند و این شیارها عمیق را با قطعه ای که من در انتظارش بوده ام، پر کنند. پس حالا می بینی که زیبایی واقعی چیست؟
مرد جوان بی هیچ سخنی ایستاد. در حالی که اشک از گونه هایش سرازیر می شد به سمت پیرمرد رفت. از قلب جوان و سالم خود قطعه ای بیرون آورد و با دستهای لرزان به پیرمرد تقدیم کرد. پیرمرد آن را گرفت و در قلبش جای داد و بخشی از قلب پیر و زخمی خود را به جای قلب مرد جوان گذاشت. مرد جوان به قلبش نگاه کرد؛ دیگر سالم نبود، اما از همیشه زیباتر بود.
زیرا که عشق، از قلب پیرمرد به قلب او نفوذ کرده بود...

              

Image and video hosting by TinyPic
/ 27 نظر / 60 بازدید
نمایش نظرات قبلی
صابر (سایه سپید)

سلام دوست خوبم سال خوبی رو براتون آرزو میکنم امیدوارم که خوب و خوش باشید شرمنده که یه مدت نبودم آپت قشنگ بود موفق باشی یا علی...

سیب سرخ

سلام..وای وای وای ..ف و ق ا ل ع ا د ه فوق العاده بود.... حسابی دلم برات تنگ شده بود... عیدت مبارک... سال خوبی رو برات ارزو می کنم... راستی... اگه سر زدی کامنت هام رو باز کن و اولین کامنت رو بخون... مرسی...[خداحافظ]

مهدي

سلام خوشحال مي شم اگر تو نظر سنجي وبلاگم شركت كنيد...!

پسر بد

سلام دوسن عزیز سبزه زار پسر بد به روز شد خوشحالم کن[گل][لبخند]

رضا

سلام خدمت دوست گرامی.ببخشید که دیر سر زدم.ایام عید تماما مسافرت بودم. شرمنده که نتونستم سر بزنم.خوشحال میشم بهم سر بزنی.سال خوبی داشته باشید.به روزم ومنتظر نظر شما وحضور سبز شما.یا حق[گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل]

بیتاسالک

[گل][گل][گل] درود خیلی زیبا بود[قلب][دست][گل]