تو

پیانو. 

انگشتانت به روی نت ها قدم میزنند و برخلاف آوای برخورد پاشنه ی کفش خانوم ناظم روی سطح براق سالن مدرسه، نوایی را نقاشی می کند که خواب در ذهنم چون گنجشکی معصوم و بی پناه نقش می بندد.. 

دستانت دیوار تار خواب را شکاف می دهند و به چشمان من می رسند، در جنگل مخمل گیسوان کودک چند ساله ام فرو می روند و دوباره او را داخل پشه بند به دیدن رویا های از دست رفته اش دعوت می کنند.. 

تو هر روز از پنجره قصد پرواز داری، میدانی که بال نداری، میدانی که اگر پرواز از آن تو بود، دیگر باران و قدم هایش را نداشتی.. تو خوب می دانی که همه چی را با هم داشتن ممکن نیست..

میدانی که چرا انسانها در حرکتی دایره وار به دنبال هم اند، هیچ کدام این نظم را به هم نمی زنند.. تو می دانی که در زندانی، میدانی که زندانی ها را دوست نداشته باشی باید کتک بخوری، از وعده های غذایی ات بگذری و جوراب بشویی..

تو با شکوهی، چشمها به دنبال تو اند.. اما تو در انتظار روز های مطلوب خودت به روی چه چشم هایی که پا نگذاشتی.. 

تو تنهایی.. می دوی، اما نمی دانی که گاه سرت را برگردانی و برای چند لحظه هم که شده..

تو دلت پرواز می خواهد اما زمان فقط تو را به روی زمین خودش هل می دهد.. باید بسازی، بخری بال هایت را.. دیگر دستان چروک پدر تو را نمی تواند 2 متر بالا، تا نزدیک سقف، تا کره های داغ کشف نشده ی داغ آویزان از سقف، عمودی وار پرواز دهد..

تو پر از درد و دلی و آدم ها یا سر تکان می دهند یا از احتیاج برایت لب باز می کنند به تکراری ها .. و گوش های تو دکمه ای به نام خاموش ندارند..

زندگی تو پر از غم هاست و تو بزرگ شده ای. همه چیز در اقتضای سن توست.. تو از مقابل دیدگان دلت می نویسی اما خریداری ندارند چون تو، خود، بخشی از تکراری..

دلم پیانو می خواهد، در جنگلی پر از رنگ سبز و درختان قطع نشده.. برایم پیانو بزن، دلم پشه بند می خواهد، که از داخلش خودم پیدا نباشد و آدمیان را سفید تر ببینم..

 

/ 8 نظر / 9 بازدید
http://www.oxinads.com/?i=17406

چنانچه دارای سایت یا وبلاگ پربازدیدی هستید می توانید با عضویت رایگان در سیستم اوکسین ادز اقدام به نمایش تبلیغات نمایید و به ازای هر کلیک بازدیدکنندگان(حتی کلیک خودتان) برروی تبلیغات تا سقف 500 ریال بعنوان پورسانت دریافت نمایید.همچنین با معرفی این سیستم به دیگران و عضویت آنها از طریق شما به ازای هر کلیکی که بر روی تبلیغات آنها می شود مبلغ 50 ریال از طرف سایت به پورسانت شما اضافه خواهد شد و بدین صورت شما به یک حقوق ماهیانه و مادام العمر دست خواهید یافت. پرداخت کلیه وجوه و پورسانتها در سیستم تبلیغاتی اوکسین ادز توسط شرکت رفاه گستر جنوب به شماره ثبت 24516 تضمین شده می باشد.استقبال بی نظیر از این سیستم، خود نشان دهنده این مهم می باشد. برای عضویت روی لینک بالا کلیک کنید

مهشید

چقدر این جمله آخرو دوست داشتم; ***دلم پشه بند می خواهد، که از داخلش خودم پیدا نباشد و آدمیان را سفید تر ببینم..!!!***

شقایق

وبلاگم رو پاک کردم شاید.. با اینکه دوست ندارم خداحافظی کنم اما...

همون موموی همیشگی

عاشق اینم که هر روز قصد پروازی را از پنجره ی اتاقم با بال های نداشته ام کنم ... م م م م ... چقدر این روزا تصور این جمله بهم آرامش می ده علی... ممنون که انقدر خوبی ...

مهتاب

سلام: متن زیبایی بود . کاش حداقل زبانمان دکمه ی خاموش داشتند اینطوری بهتر نبود؟ چته علی جان؟ متنت میگه یه ذره دلتنگی ها .. راست میگه؟[سوال] (تو با شکوهی.. اما تو در انتظار روز های مطلوب خودت به روی چه چشم هایی که پا نگذاشتی.. ) این جمله ات قشنگ بود .. شاید برای رسیدن به هدفت باز هم مجبور باشی روی خیلی چیزها حالا حالاها پا بذاری موفق باشی پهلوون [چشمک][لبخند]

مهتاب

چه چشم هایی رو چه چیزهایی خوندم .. ولی حتما رو خیلی چیزا پا گذاشتی دیگه [زبان]

دلارام

همیشه دوسشون دارم نوشته هاتو. اما خوب این یه جوریه خیلی امیدوار کنندس واسه من یه احساس خیلی خوبی بهم داد خوندنش یه لبخند بزرگ رو لبامه مرسی